SallaCarte Kesäkurpitsakuutio 2 kg

Kesäkurpitsaa eli zucchinia voi syödä ihan sellaisenaan, mutta parhaiten se sopii kypsennettäviin ruokiin, kuten keittoihin tai paistoksiin. SallaCarte Kesäkurpitsakuution lisäksi valikoimassamme on myös SallaCarte Kesäkurpitsasuikale.
Tuotekoodit
Salico 348084
Patu 119077
Wihuri 3186954
Meira Nova 193346
Kespro 21638327
EAN 6420614592182
Tuotetiedot
Pakkauskoko:
2 kg
Ainesosat
Kesäkurpitsa.
Palakoko
(leveys x pituus x paksuus)
paks. 1,5 cm
- Alkuperämaa:
- Vaihtelee satokausittain.
- Valmistusmaa:
- Suomi
- Valmistaja:
- Salico Oy
Säilytystiedot
Säilytettävä +2–+4 °C.
Pakkauksen hävittämistapa
Voidaan hyödyntää energiana polttolaitoksessa tai laittaa muovikierrätykseen.

SallaCarte-tuotteilla selvää säästöä
SallaCarte-tuotteilla säästät aikaa, vaivaa ja rahaa. Salaatit, vihannekset ja hedelmät saat valmiiksi pestyinä, esikäsiteltyinä ja paloiteltuina. SallaCarte-tuotteiden tuoreus perustuu oikeaoppiseen huuhteluun ja leikkaukseen.
Sopivan pakkauskoon ja hyvän säilyvyyden vuoksi voit mitoittaa tilauksesi joustavasti menekin mukaan. SallaCarte-tuotteet ovat kokonaisuudessaan käytettävissäsi, sillä mitään ei mene hukkaan. Saat lisäksi laadukkaan tuotteen, jonka turvallisuus on taattu tehokkaalla omavalvonnalla.
Laajaan SallaCarte-tuotevalikoimaamme voit tutustua Tuotteet-sivulla tai tilaamalla tuote-esitteemme sähköpostitse: myynti@salico.fi tai puhelimitse: 044 321 5095.